П`ятниця, 03.01.2025, 05:31

Акварель

Меню сайту
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Усний журнал

УСНИЙ ЖУРНАЛ

« СОБОРНА МАТИ УКРАЇНА  - ОДНА НА ВСІХ ЯК ОБЕРІГ»

( для учнів 6 -7 класів)

Горбенко Л. М..

Класний керівник 6-А класу

Васильківської ЗОШ І-ІІІ ст. №8

Мета. Поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України. Пригадати ст. 20 Конституції України. Ознайомити з цікавими фактами про Україну. Виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики. Прищеплювати повагу до минулого Батьківщини; виховувати національну свідомість та почуття гідності бути громадянином України, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасності Викликати інтерес до вивчення історії України та культурних надбань українського народу.

Форма проведення. Усний журнал                                                                                    

Обладнання. Магнітофон, диски із записами гімну, українських пісень

Візуальний ряд. Карта України, образи українки і українця, держані символи України, картки з написами станцій, Конституція України, картини народних символів, дитячі малюнки

Музичний ряд. Гімн України, козацькі пісні

Літературний  ряд. Вірші про Україну, прислів’я та приказки

( Дошка прикрашена державними символами Украї­ни (прапор, герб, гімн), дитячими малюнками на тему «Діти єднають Україну»; на дошці запис: 22 січня — День Соборності України )

Хід усного журналу

                                                                Епіграф

                                                      Живи, Україно, живи для краси,

Для сили, для правди, для волі!

Шуми, Україно, як рідні ліси,

Як вітер в далекому полі. О. Олесь

І Організаційний момент

-  Доброго дня, дорогі діти!

Хай сьогоднішній урок принесе вам багато позитивного і нового

ІІ Актуалізація опорних знань

 Вчитель. У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

— Про яку святиню говориться у вірші? (Про Україну).

ІІІ Мотивація діяльності

Україна... Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть!

У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорозьку Січ, славетну Києво-Могилянську академію. Україна виколисала велетнів сили і духу — таких, як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Григорій Сковорода, Устим Кармелюк, Юрій Дрогобич, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський... Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини. І 22 січня ми святкуємо річницю проголошення Соборності нашої держави.

- Тож давайте задаємо з історії, як це було. Я запрошую вас на сторінку історичну.

І сторінка « Історична »

1 учень. День Соборності -  свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999року .

2 учень. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Західноукраїнські землі входили до складу Австро-Угорщини, але, на відміну від східних земель, тут українці мали ряд політичних свобод і всебічно розвивали культурне та громадсько-політичне життя.

3 учень. 9 жовтня 1918 р. на засіданні австрійського парламенту майбутній глава уряду  Левицький висловив загальне прагнення галицького народу до Києва. 20 жовтня 1918 р. на багатотисячній маніфестації у Львові відомий західноукраїнський політичний і громадський діяч С.Вітик закликав до негайної злуки з Великою Україною. Українська Національна Рада, яка 3 січня 1919 року одностайно прийняла ухвалу про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою. Київські видання друкували численні статті, інформації, інтерв'ю, присвячені об'єднанню українських республік.

4 учень. І ось настав день, за який українці боролись упродовж багатьох століть. Уранці 22 січня біля святої Софії було велелюдно. Вхід з Володимирської вулиці прикрашала тріумфальна арка з гербами історичних земель України. Під звуки оркестру крокували військові підрозділи.

«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну…

Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

З того часу вже стали марними спроби наново поставити той штучний кордон. І в цьому велика заслуга творців Акту Соборності 22 січня 1919 року.

Таким чином, вперше за шістсот років був зроблений серйозний крок до об'єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу.

5 учень. Ось як описував ті події один із учасників: «Живий ланцюг справив на мене неповторне враження. Народ був у надзвичайному піднесенні, навкруги дзвеніли патріотичні пісні. Раз у раз лунали здравиці на честь українського народу. Над головами у височині витав дух свободи».

День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України.

ІІ сторінка « Державні символи »

Вчитель. Кожна країна світу обов'язково повинна мати свої три символи. Що ж означає слово символ?

Сим­вол - це умовне позначення якогось предмета, по­няття чи явища.

Вистраждавши, виборовши волю, Україна має те­пер свої державні символи. Назвемо їх:

1.Символічний знак, ключ до історії, роду, міста, держави. (Герб).

2. Грецьке слово, означає урочисту, похвальну пісню на честь богів і героїв. (Гімн).

3. Кожна держава має цей державний символ. Його піднімають під час урочистих свят, святкових подій ( Прапор)

4. Це книга у яку записують закони , права і обов’язки українців

( Конституція)

Вчитель.  Саме у статті 20 Конституції України записано:

«Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.»

Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Столицею України є місто Київ »

ІІІ сторінка « Народні символи»

- Майже в усіх народів є улюблені рослини-символи. У нас це верба, калина, барвінок та інші. Про це го­ворить прислів'я: "Без верби і калини нема України".

— Калина - символ кохання, краси, щастя. На­весні вона вкривається білим цвітом, а восени палах­котить гронами червоних плодів. Калиною уквітчу­ють вевільний коровай, оселю; нею лікуються. Про калину складено багато пісень, легенд, приказок.

Почувши слово "Україна", зразу ж уявляєш вербу над водою, тополю у полі... Окрім краси, верба дає багато користі. Во­на, ніби позначка води на землі. Тому й копають криниці під вербою, бо на сухому місці це дерево ніколи не росте.

- А ще барвінок. Ось послухайте легенду про барвінок

Легенда про барвінок

Ця рослина, коли ще не мала своєї назви, дуже заздри­ла запашній фіалці, бо та була у великій шані серед людей. І тоді вона звернулася до богині Флори, щоб та подарувала їй аромат, красу і людську любов. Але богиня не була все­сильна - не могла вона нагородити рослину великою кра­сою. Зате дала їй назву "вінка", що означає "перемога". І відтоді люди почали вбачати в барвінкові цілющу силу, яка перемагає тяжкі недуги. За це люди подарували рослині свою любов.

— Отже, хрещатий барвінок — символ вічності.

ІV сторінка « Пізнавальна»

- А зараз я пропоную вам ще краще дізнатися, чи все ви знаєте про свою землю. Я пропоную вам дати відповіді на запитання

Вікторина

  1. Коли було прийнято постанову про державний прапор України? ( 28 січня 1992 року)
  2. Яке свято відзначає Україна 24 серпня? ( День Незалежності )
  3. Хто є автором Гімну України? ( Слова Павла Чубинського, музика Вербицького)
  4. Коли святкується День Конституції України? ( 28 червня )
  5. Які визначні дати українці будуть святкувати у 2014 році? ( 200- річчя з дня народження Т. Г. Шевченка, 70 років Перемоги у ВВв)

V сторінка « Поетична »

- Наша українська земля багата  славетними людьми, які оспівують Україну у своїх віршах: це і Леся Українка, і Тарас Шевченко, і багато інших. Ви теж знаєте багато віршів про Україну.

( Діти декламують вірші)

1. Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер і трави і води.

В годину щасливу і в радості мить,

Любіть у годину негоди.

2. Тобі, найкращая перлино

Моїх розбуджених надій,

Тобі, що звешся Україна

І в цей життєвий буревій,

Тобі, що постаті козачі

Для нас змальовуєш щодня,

Я шлю привіт й бажаю вдачі

У сяйві радісного дня.

3. Одна Батьківщина, і двох не буває,
Місця, де родилися, завжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.

4. Я - українка! Горджуся й радію,
Що рідною мовою я володію,
Шевченковим словом умію писати
Слова мелодійні і вірші складати.
Я - українка! Живу в Україні,
На вільній, єдиній моїй Батьківщині,
Де все мені в радість: ліси і садки.
Озера й річки, і глибокі ставки,
Лани неосяжні, і гори, й долини,
Цвіт білосніжний у лузі калини.
В душі моїй солодко грає сопілка,
Бо я з України, Бо я - українка!

ІV Підсумок усного журналу

Вчитель. Ось уже і перегорнута остання сторінка .

Красивий , щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй , оберігай

Землю, що зветься Україна!

- Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами.

 

 

 

 

 

 

ВІДДІЛ ОСВІТИ ВАСИЛЬКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВАСИЛЬКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 8

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УСНИЙ ЖУРНАЛ

« СОБОРНА МАТИ УКРАЇНА –

ОДНА НА ВСІХ ЯК ОБЕРІГ»

 

Підготувала

Горбенко Людмила Миколаївна

класний керівник 6-А класу

Васильківської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів № 8

 

 

 

Васильків

2014