Вівторок, 19.03.2024, 07:19

Акварель

Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 81
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Година спілкування "Мій дім - Моя Україна"

Перший урок 2014

«Мій дім-моя Україна»

Горбенко Л. М..

Класний керівник 7-А класу

Васильківської ЗОШ І-ІІІ ст. №8

Мета. Поглибити знання учнів про нашу державу –Україну;формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.

Обладнання. Магнітофон, диски із записами пісень про Україну

Візуальний ряд. Конституція України, плакати із зображенням Державного Прапора України, Державного Герба України, запис  Державного Гімну України; карта України; записи висловів про Україну, прислів’я, приказки про рідний край

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Учитель. Доброго дня вам, діти!

Рада всіх я вас вітати!

У році новому

Здоров’я, радості, добра та успіхів

Усім я хочу побажати!

Учитель. Любі діти! Знову впевненою ходою крокує Першовересень. Сьогодні він заглянув на кожне шкільне подвір’я, завітав до кожної української школи. І у своїй вишиваній різнобарвній торбинці приніс нам перший урок у цьому навчальному році. Мабуть, не треба бути провидицею, щоб дізнатися, чого найбільше хочуть сьогодні всі люди України. Звичайно, миру. Адже, саме мир, рідний край, дорогі люди поруч роблять нас щасливими.

Ми живемо у прекрасному куточку України –місті Василькові. Його неозорі поля, тихоплинні ріки, чарівні краєвиди –усе це джерело натхнення для творчих людей. А наша васильківська земля має багато талановитих знаменитих людей.

  • А які прізвища наших талановитих земляків вам знайомі?

ІІ Оголошення теми і мети першого уроку

(Учитель ознайомлює учнів із темою, метою уроку, епіграфом.)

1. Вправа «Мікрофон». Моя Україна –це...

2. Поетична хвилинка

Учитель. Рідний край починається зі споришевої стежини біля батьківської хати, із невеличкої річечки в кінці городу, зі шкільного порогу, з маминої пісні ібабусиних казок. Ось які почуття пробудив рідний край у колишньої випускниці школи Джурук Наталії

Моє місто...

місто моє – красиве й рідне,

Місто  моє –як золоте,

Тут небо сонячне й погідне,

І зірка вранішня цвіте.

А в лузі при широкім полі

Висока й гарная росте

Зелена, оксамитова тополя

Й волошка синяя цвіте.

І все мені до болю рідне:

І луки, і поля, й долини,

І небо, сонячне й погідне

Моєї рідної Вкраїни.

  • А які ви вірші знаєте про Україну7

(Діти розповідають вірші)

ІІІ  Робота над засвоєнням теми уроку

.  Розпочати наш перший урок у цьому навчальному році я б хотіла такими словами:

Велична і свята, моя ти Україно,

лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

Тема нашого уроку «Мій дім-моя Україна».

         Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Саме слово «Україна» означає країну, край де живуть українці, український народ.

         Україну можна уявити у вигляді великого дерева, де кожна гілка – це один із народів, що проживає в нашій країні, а кожен із листочків – це один із громадян України.  Коріння дерева – це глибока, сива давнина, з якої починається історія нашої Батьківщини. Коріння живить дерево, і листочки всмоктують все необхідне для життя. Так і всі ми, вивчаючи нашу історію, живимося славним минулим наших предків і накопичуємо силу , наснагу для навчання, праці, майбутніх славних подвигів на благо України.

Україна з початку свого існування змушена була боротися із зовнішніми та внутрішніми ворогами за свою територію та незалежність. Починаючи з Київської Русі і аж до сьогодні українцям доводиться  зі зброєю в руках відстоювати свою землю. Спочатку від набігів печенігів, половців, Чінгіс-ханової та Батиєвої навал, а потім від польських панів та Московії. На захист неньки-України піднялися козаки на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким  і створили свою державу Гетьманщину. Та не змогли  її довго утримувати незалежною від сусідніх держав, бо між українськими політиками не було єдності. І потрапили українські землі під владу Російської та Австро-Угорської імперій.

Наша історія –  це історія мужнього народу,  що віками боровся за свою волю, щастя, свідками чого є високі в степу могили, обеліски та прекрасна на весь світ народна мудрість.

Учень.     Тобі, Україно, мій мужній народе,

                  Складаю я пісню святої свободи

                  Усі мої сили і душу широку

                  Й життя я віддам до останнього кроку

                  Аби ти щаслива була, Україно,

                   Моя Батьківщино!

Учень.   Нам дух волелюбний від скіфів дістався,

Широка душа – від безмежжя степів.

Хто серцем тебе, Придніпров’я, торкався,

Той душу твою осягнути зумів

Учень. Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Учень. Любіть Україну у сні й наяву,

               вишневу свою Україну,

                красу її, вічно живу і нову,

                і мову її солов’їну .

Учитель. Доповніть прислів’я і поясніть їх зміст.

Батьківщина –мати, ... (умій за неї постояти.)

Людина без Вітчизни, ... (як соловей без пісні.)

Добре тому, ... (хто в своєму домі.)

Що країна, ... (то родина.)

За рідний край ... (життя віддай.)

Всюди добре, ... (а вдома найкраще.)

Кожному мила ... (рідна сторона.)

Учитель. Минуло  23 роки незалежності, і знову українці постали перед загрозою знищення нашої держави.    Наш народ і армія стали на захист своєї Батьківщини. Сотні громадян України уже віддали своє життя, захищаючи рідну землю. Першими  Героями  стали хлопці з «Небесної сотні», які загинули на Євромайдані  у Києві. Там, у мирних акція, вони відстоювали право бути Україні вільною, сильною, заможною європейською державою.          Отож,  на жаль, сьогодні склалася така ситуація, в якій ми знову маємо боронити свою неньку Україну від ворога,  який ще недавно називався нашим братом. Щоб перемогти у цій битві, ми усі повинні об’єднатися.
Тільки у єднанні наша сила. І нашим обов’язком є зберегти ту Соборність, незалежність, волю яку так довго та важко здобували наші пращури, і за яку  сьогодні українські патріоти кладуть голови на східному кордоні.

         Багато зусиль витрачає на мирне врегулювання цієї ситуації наша влада. Ми маємо велику надію на те, що при підтримці міжнародної спільноти у нашій справедливій  боротьбі за єдину і неподільну європейську  державу українці переможуть.

         Герої ­– не вмирають, а поетичні рядки ще краще допоможуть нам зберегти пам'ять про загиблих і передати її нащадкам.

Учитель. Кожен громадянин держави може звернутися до Президента України. Отже, у вас є сьогодні така нагода.

(Учні пишуть побажання Президентові України.)

Учитель. У ці нелегкі для нашої країни часи українці проявляють чудеса хоробрості, відданості своїй Батьківщині, рідній землі, відстоюючи її інтереси. Небувалий прояв патріотизму охопив усю країну. Ми пишаємося цими проявами справжньої любові до своєї рідної землі. Гордимося, що наша молодь надзвичайно патріотична, і це довела своїми справами. Юнаки у армію ідуть добровольцями, волонтери допомагають армії усім, чим тільки можуть. Увесь народ матеріально підтримує наші Збройні Сили.

         І наші два односельці, Івченко Юрій та Костюк Василь, сьогодні стоять на охороні східних кордонів України у Слов’янську. Наша сільська громада збирає кошти на купівлю для них бронежилетів.

         Що значить бути  українцем, українським патріотом? Це перш за все оберігати свою державу, працювати на її благо, процвітання. А ще значить –  пишатися своєю Вітчизною.

І нам є чим пишатися. Ми пишаємося красою української природи, древніми традиціями і мудрістю предків, найбагатшою культурною спадщиною.  Бути українцем – значить беззавітно вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Тільки почуття любові й глибокої гордості за  Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві, незалежно від того, молодий він чи сивий, чи живе він в Україні, чи в інших краях, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна! 
— А що для Вас означає «бути патріотом»? 

Учень. Наша Україна – єдина країна! І не важливо на якій частині цієї величної держави ми проживаємо, ми єдині. Єдині в думках, у помислах, у бажанні жити у вільній, незалежній державі.

Учениця. Україна єдина! Від краю до краю.

 Нас усіх спільна ціль у житті поєднає!!!!

 Прийде час, і візьмемось всі разом за руки.

 Миру прагнемо ми для дітей і онуків!!!

 І нікому нас не розділити. Ніколи!!!

 Україна єдина!!! Від степу до моря!

 Від рівнин і до гір Україна єдина!!!!

 Київ, Харків, Донецьк, Львів і Крим –Україна!

 І немає різниці у вірі чи в слові...

 Ми пліч -о -пліч за неньку стояти готові!

 Не важливо хто звідки. Народ ми єдиний!

 Нас єднає любов до своєї країни!

Учитель. Сердечно бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!